hamburger icon
close menu icon
Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
flower image flower image

MUDr. Josef Jonáš

MUDr. Josef Jonáš urodził się 29 lipca 1945 roku. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Karola w Pilźnie. Jako jeden z pierwszych lekarzy w Republice Czeskiej zaczął się profesjonalnie zajmować medycyną naturalną, której metody stały się potem podstawą holistycznego podejścia do świata oraz bazą do opracowania metody detoksykacji organizmu.

Posiada specjalizację z psychiatrii, pedopsychiatrii, psychoterapii, psychoanalizy, seksuologii. 

Ekspert z zakresu psychiatrii sądowej, akupunktury (1976), EAV (elektroakupunktura wg dr Volla), Vega, diagnostyki funkcjonalnej, biorezonansu, medycyny chińskiej, makrobiotyki, homeopatii, shiatsu, medycyny manualnej, laseroterapii, terapii neuronowej.
Propagator nowoczesnych kierunków medycyny naturalnej, zwłaszcza medycyny holistycznej.

MUDr. Josef Jonáš

Posługuje się teorią ognisk zakaźnych w organizmie ludzkim – wg jego teorii to one są rzeczywistą  przyczyną chorób i doprowadzają do trwałego uszkodzenia tkanek oraz powstawania przewlekłych schorzeń. Jeśli właściwą detoksykacją usunie się te ogniska, z reguły dochodzi do zaniku większości tych stanów, często też do całkowitego ustąpienia dolegliwości.

Pod koniec 1989 r. stał się jednym z pierwszych przedsiębiorców w Czechach; odszedł ze stanowiska ordynatora oddziału psychiatrycznego i otworzył prywatny gabinet medycyny holistycznej w Chomutově, a potem również w Pradze. Tym samym stał się pierwszym propagatorem metody detoksykacji w Republice Czeskiej. W 1995 roku, wraz z partnerem, założył w Pradze Instytut Medycyny Holistycznej.

MUDr. Josef Jonáš  wszystkie swoje teorie i metody leczenia opiera na filozofii medycyny wschodu, gdzie postrzeganie człowieka było holistyczne. Lekarze chińscy nie widzieli poszczególnych części ciała oddzielnie – odkryli złożony układ relacji pomiędzy organami, tkankami, stawami, narządami zmysłów, zatokami. Zgodnie z ich nauką zaburzenie w jednym miejscu organizmu może być spowodowane przyczyną znajdującą się zupełnie gdzie indziej. Aby usunąć to zaburzenie, należy leczyć organ zupełnie inny, niż by się to na pierwszy rzut oka mogło wydawać.

MUDr. Josef Jonáš  stworzył podwaliny medycyny informacyjnej, nowoczesnej medycyny XXI wieku – medycyny przyszłości.  Medycyna informacyjna jest medycyną  holistyczną – patrzy na człowieka jako całość psychofizyczną. Nie zajmuje się leczeniem skutków, ale usuwa przyczyny, które odkrywa dzięki nowoczesnym testom biorezonansowym,  które pokazują w organizmie wszelkie obciążenia toksynami.

Od 30 lat jest związany z medycyną naturalną. Jest autorem oryginalnej i unikatowej metody kierowanej i kontrolowanej detoksykacji organizmu. W samych Czechach, jego unikatową, opracowywaną od 30 lat metodę, praktykują setki konsultantów detoksykacyjnych. Stosują ją także naturoterapeuci poza granicami Czech: w Polsce, na  Słowacji, Węgrzech, w Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie.

MUDr. Josef Jonáš wydał także kilka popularnych publikacji o medycynie naturalnej i książek kucharskich. Największą sławę przyniosły mu w szczególności tytuły: Křížovka života“ („Krzyżówka życia”) i „Tajenky života” („Rozwiązania krzyżówki życia”).

W 2018 roku założył spółkę Marion s. r. o. , gdzie wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie i łączy wiele specjalizacji, którymi zajmował się w ciągu swojego życia.